Bir kadının kıyafetlerini tamamlaması için belli başlı aksesuarları vardır. Ancak bu aksesuarlar içerisinde vazgeçmenin mümkün olmadığı kadınlarla özdeşleşmiş bir aksesuar var ki o da çantalardır. Bir kadın için çantalardan vazgeçmek neredeyse imkansızdır. Çantalar bir kıyafeti tamamlamakta o kadar önemlidir ki bazen giyeceğimiz ayakkabının rengini bile taktığımız çantanın rengi ve şekli belirlemektedir.

Günümüzde kadınlar için çanta ve ayakkabı  uyumu çok büyük önem taşımaktadır. Çoğu mağaza da bile ayakkabılar  aynı renk ya da desenli  çantalarla kombin şeklinde satılmaktadır. Çantalar büyük, küçük, renkli, parlak, mat, sade ve bir  çok seçeneği ile gireceğiniz her ortama kullanışlı yönleri ile uyum sağlamaktadır. Çanta kadınların hayatında önemli bir yere sahiptir. Kadınların yanından ayırmak  istemediği  bir takım bazı eşyaları vardır. Bu eşyalar evden dışarı çıkıldığında gerekli olan cüzdan, makyaj malzemeleri, telefon gibi günümüz dünyasının olmazsa olmazı malzemeleri taşımak için neredeyse herkes çanta kullanmak zorundadır.

Bu önemli aksesuar, çanta sadece yükünüzü taşımıyor ayrıca stiliniz üzerinde de önemli bir rol oynuyor. Pratik ve aynı yerde toplanmasının sağlanması ve bu eşyaların kaybolmaması ve herhangi bir yerde unutulması gibi sorunlarında önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Günümüzde farklı türde çanta modelleri bulunmaktadır. Bunlar kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu modeller arasında bulunan çapraz çantalar daha çok güvenlik açısından kadınlara güzel bir çözüm sunar. Bir omza takılarak diğer omzun alt tarafına gelecek şekilde konumlandırılması en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Bu sayede çantaların kapkaç olaylarına karşı koruma sağlanmaktadır. Aynı zamanda omuz çantaları da farklı isteklere cevap veren çanta modelleridir. Bunlardan farklı olarak el çantaları daha pratik bir çözüm sunarak çok acil ihtiyaç olan önemli eşyaların taşınmasında gerekli olmaktadır. Kol çanta modellerinde ise kadınların ilgisini çeken şık tasarımlı detaylar göz doldurmaktadır. Çok fermuarlı geniş çanta modelleri kadın çanta tasarımları arasında çok çabuk göze çarpmaktadır. Fonksiyonel ve sade olan bu ürünler çanta içindeki kaosa engel oluyor.  

Sırt çantası gibi modellerle ön plana çıkan 2018 kadın çanta tasarımlarında ise canlı renkler moda. Son olarak bahsedeceğim gece çantaları ve kadınların tercih ettiği şık ve zarif çanta modelleriarasında yer almaktadır. Dolayısıyla kadınlar girdikleri her  farklı  ortama özgü bir çanta kullanmaktadırlar. Çantalar sadece işlevselliği ile değil bir moda aksesuarı olarak da ön plana çıkmaktadır. Bazı insanlar için çanta kullanımı bir tarz haline gelmiştir. Farklı tasarımları ,renkleri ve sezona ayak uyduran detaylarıyla her dönem  biz kadınların vazgeçilmez aksesuarı olan çanta modelleri, 2018 sezonunda  da çokça desen, doku, fermuar ayrıntılı, metal ayrıntılı, hareketli görünümleriyle doğadan ilham alınan renkleriyle ön plana çıkartılıyor. Farklı malzemelerden üretilen  bir  birinden farklı model ve tarzlarıyla ilgi çekici ve hoş görünümlerle bizlere sunulabiliyor.

Günlük stilimizi profesyonelce tamamlayan biricik aksesuarımız çanta, gece şıklığını ikiye katlıyor. Stil sahibi görünmenin yolu hiç şüphesiz kombinlerin en önemli tamamlayıcısı olan çantadan geçiyor.Dokusundan desenine, askısından rengine, formundan en küçük ayrıntısına kadar trend alarmı veren sezonun çanta stiline birlikte göz atalım. www.depoms.com