Biz kadınlar asla ama asla iyi seçilmiş bir çantanın yaratacağı etki gücünü hafife almayız. Çünkü biliriz ki; Kullandığımız Çanta Modeli zevkimize, kişiliğimize, tarzımıza dair pek çok unsur içerir ve bizim hakkımızda bilgiler verir.


İdeal çanta modeli ?

Sağlam, dayanıklı, göze hitap eden ve kesinlikle kullanışlı olmalı. Böylece günlük kıyafetlerimizin bir .çoğu ile iyi sonuçlar verir. Ancak en sevdiğimiz markayı ya da güvenilir bir çanta sitesi olan depoms.com u ziyaret etmeden önce, kendimiz için en uygun çantayı seçmek adına bir kaç adıma dikkat etmemiz gerekmekte.


1. Stiliniz ve Çantanın Kullanım Amacı

Çözmemiz gereken ilk ve en önemli şey, çantayı nasıl ve ne zaman kullanacağımız dır. İçinde ne taşıyacağız ve ne tür kıyafetlerle birleştireceğiz? Örneğin, her gün kullanmayı planlıyorsak, bulunduğumuz şehirde dolaşmak için el çantası gibi hafif bir çapraz çanta düşünebiliriz; Günlük aktivitelerimizi gerçekleştirmek için göz önünde bulundurulacak başka bir çanta ise, çift veya tek askılı çok amaçlı bir sırt çantası olabilir. Çalışma günlerimiz için, günlük ihtiyaçlarımızı hala taşıyabilecek zarif bir kol çantası veya omuz çantası düşünebiliriz. Aralarından seçim yapabileceğimiz çok sayıda stil ve malzeme var, sadece kullanım amacımızı bulmamız gerekiyor.


2. Çanta Boyutları

Boyut, amaç ile yakından ilişkilidir, bu nedenle doğru çanta boyutunu seçerken, çantamıza sığması gereken malzemeler hakkında düşünmemiz gerekir. Örneğin, yalnızca anahtar, cüzdan ve telefon gibi küçük gereksinimleriniz için kullanacaksak, küçük bir el çantası seçebiliriz. Öte yandan, bundan daha fazlasını taşımak istiyorsanız (makyaj malzemeleri, güneş gözlükleri, bir parfüm veya dizüstü bilgisayarlar gibi) daha büyük bir çanta seçmemiz gerekecektir. Örneğin, kol veya omuz çantalarının bir çok farklı boyutu vardır, böylece tüm eşyalarımızı taşıyabilecek ve hem tarzımız hem de çoğunluk kıyafetlerimiz için uygun olanı kolayca seçebiliriz. Sadece yanınıza almanız gerektiğinden emin olun, böylece tüm malzemelerinizi kolayca düzenleyebilir ve ihtiyacınız olan doğru boyuta karar verebilirsiniz


3. Çanta Renkleri ve Çanta Fiyatları

Siyah çantalar her zaman modadır, ancak şu anda kendimize farklı bir renkte bir tane almayı düşündüğünüz zamandır - gardırobumuzda olmayanlar. Örneğin, zaten siyah bir çantanız varsa, örneğin vizon veya gri gibi nötr bir rengi deneyin. Fiyat söz konusu olduğunda, kaliteli deri çantalar daha pahalı olabilir, ancak bu sizi üzmesin kaliteli suni deriden üretilmiş binlerce çanta modeli arasından seçim yaparken bir çanta fiyatı için ödeyeceğiniz tutar kesinlikle diğer pek çok kıyafet ve aksesuar fiyatının yanında düşük kalacaktır.


Unutmayın ! Çantanız size yıllarca hizmet edecek değerli bir yatırımdır. 

Sevgiyle kalın, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…
Depoms.com