Bayanlar için giyim konusu her ne kadar en özel yere sahip olsa da diğer bir yandan tamamlayıcısı olan aksesuarları da çok önemlidir. Bayanların böyle anlar için en önemli aksesuarları tabi ki bir birinden farklı çanta modelleridir.

Her kesimden olan bayanlar kendilerine ve zevklerine uyum sağlayan çanta modellerini bulabilme amacı ile oldukça farklı modeller yeni tasarımlarıyla yerini almaktadır.Bayan çantalarını kışlık ya da yazlık olarak ayırmak biraz garip gelse bile kullanım amaçları açısından farklıdır.

Kışlık çantaları yaz aylarında kullanılmasında herhangi bir sakınca ya da abes bir yorum gelme durumu söz konusu değildir. Fakat aynı şeyleri yazlık çantalar için söylemek mümkün değildir.

Çünkü bu çantalar yaz mevsimine göre tasarlanmıştır ve bu mevsimde kullanmaya uygun çantalardır. Her mevsim için kullanılan modellerin ötesinde daha çok yaz aylarında kullanmak isteyen bayanlara özel olarak koyu renkler yerine daha çok açık olan ve hareketli olan renkler ile üretilen modeller yerini alır.

Hem küçük olan modelleri yerini alır diğer yandan büyük olmasını isteyen bayanlar için de oldukça büyük olan modelleri ile ara boy olan alternatif modellere de yer verilmiştir. Bu çantaların içerisine genellikle büyük ve yaz aylarında daha çok kullandığımız eşyaların konulması gerektiğinden yazlık çanta almayı düşünenlere büyük olan modellerde çanta almanızı tavsiye ederiz.

Bu yazlık çantalara deodorant, Parfüm, güneş kremi, cüzdan gibi pek çok eşya konulması gerektiğinden sıkıntı yaşamamak için ve uzun süreli kullanım için iyi düşünüp doğru yazlık çantayı seçmeliyiz. Yazlık çantaların renk açısından seçimi de önemlidir. Yazlık renkleri taşıyan daha cıvıl cıvıl renk tonları taşıyan çanta modelleri seçilmesi tavsiye ediyoruz.

Son yıllar da en çok tercih edilen modeller arasında bayan sırt çantaları ile her kesimden olan bayanların zevklerine ve tarzlarına hitap etmektedir. Sadece bu kadarı ile değil nubuk çanta kumaşından üretilen oldukça farklı çanta tasarımları ve renkleri kadınlar tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Bu kadar farklı model yer alıyor olsa da özel anlarda kullanmak isteyen bayanlar için de portföy çanta modelleri açık renkleri ve hareketli alternatifleri de yerini korumaktadır.